Festiwalowe Lato Konesera jest już prawie na półmetku, a to oznacza, że na stołecznej Pradze-Północ wciąż można wziąć udział w wielu różnorodnych i kreatywnych wydarzeniach. W tym roku Centrum Praskie Koneser jest między innymi gospodarzem Polskiego Festiwalu Stand-upu (11-14.08).To nie tylko humor na najwyższym poziomie, ale także gorące występy Daniela Midasa, Antoniego Syrka-Dąbrowskiego czy Mieszka Minkiewicza. Przez cztery dni na placu Konesera i w Butelkowni na pewno nie zabraknie śmiechu. Kalendarium wydarzenia wygląda następująco:
11 sierpnia:
- 19.00-21.00 Cienqi Stand-up (plac Konesera)
- 21.00-23.00 English Comedy night (Butelkownia)
12 sierpnia:
- 19.00-20.40 Plenerowa scena „Koneser Stand-upu” (plac Konesera)
- 21.00-22.00 Spektakl improwizowany (Butelkownia)
- 22.15-23.15 Crowdwork (Butelkownia)
13 sierpnia:
- 19.00-20.50 Plenerowa scena „Koneser Stand-upu” (plac Konesera)
- 21.10-22.10 Festiwalowy ROAST BATTLE No. 22 (Butelkownia)
- 22.35-23.15 ROAST BATTLE PRO (Butelkownia)
14 sierpnia:
- 18.00-21.30 Plenerowa scena „Koneser Stand-upu” (plac Konesera)
- 22.00-23.35 Wieczór storytellingu (Butelkownia)
Sztuka na najwyższym poziomie
W pierwszym i drugim tygodniu sierpnia na uczestników czekają jeszcze cztery plenerowe spektakle Och-Teatru i Teatru Polonia, które prowadzone są przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury: „Starość Jest Piękna” (2 sierpnia, godz. 18.00), „2 000 000 Kroków” (4 sierpnia, godz. 18.00), „Szelmostwa Lisa Witalisa” (7 sierpnia, godz. 18.00, dla dzieci) i „Flamenco Namiętnie” (9 sierpnia, godz. 18.00). Cały czas w postindustrialnej przestrzeni Konesera dostępne są też ciekawe i zróżnicowane wystawy:
- Sztuka Fantastyczna w Warszawie to wystawa, która zainaugurowała działalność zupełnie nowego na kulturalnej mapie Warszawy Muzeum Sztuki Fantastycznej. Podczas tej ekspozycji można zobaczyć ponad 60 obrazów nieprezentowanych wcześniej szerokiej publiczności, takich artystów jak Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz czy Maksymilian Novak-Zempliński. Bilety dostępne są na ebilet.pl i na miejscu, do 4 września;
- Urban Art Area – to niesamowite spotkanie z największymi twórcami streetartowymi. W ramach tego wydarzenia dostępne są wystawy w Butelkowni (do 4 sierpnia, bilety w cenie 35 zł dostępne są w serwisach GoingApp.pl oraz EmpikBilety.pl, a także na miejscu) i na placu Konesera (wstęp wolny, do 31 sierpnia);
- Laboratorium Rzeźby, organizowane przez Galerię ToTuart (wstęp wolny). To największy, komercyjny przegląd rzeźby w Polsce. Do 31 sierpnia w przestrzeni Warsztat prezentowane są prace najwybitniejszych przedstawicieli tego nurtu sztuki;
- Pole Wiatraków (plac Konesera, wstęp wolny, do 31 sierpnia). To cykl rzeźb kinetycznych, przygotowany we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W ramach inicjatywy zostanie zaprezentowanych łącznie 19 kompozycji przestrzennych, wyniesionych na wysokość od 2 do 4 metrów;
- „Kropla koloru – barwy wódki” – wystawa, która przenosi w świat różnorodności związanej z prezentacją alkoholi. Butelki i ich kolory, etykiety oraz kształty. To okazja, aby spojrzeć w przeszłość i przyjrzeć się przyszłości. Ekspozycja będzie dostępna do 21 sierpnia w Scenie Kotłowni Muzeum Polskiej Wódki, a bilety dostępne są na stronie: bilety.muzeumpolskiejwodki.pl.
- Oblicza Warszawy. Od placu Defilad do placu Konesera – ekspozycja, na której zaprezentowane zostaną prace Łukasza Zedlewskiego, ukazujące krajobraz stolicy. Nie zabraknie pejzaży Śródmieścia, nadwiślańskich brzegów czy Centrum Praskiego Koneser. Wystawa będzie dostępna od 18 sierpnia, wstęp wolny.
Podczas wakacji w Centrum Praskim Koneser coś dla siebie znajdą również wielbiciele wielkiego ekranu – trwa Festiwalowe Kino Konesera, czyli Dyskusyjny Klub Filmowy w sali kinowej Muzeum Polskiej Wódki (wstęp wolny, obowiązują wejściówki). Pełnometrażowym produkcjom towarzyszą krótkometrażowe dzieła, prezentowane w ramach Festiwalu On Art. Na dzieci z kolei czekają Poranki z Bolkiem i Lolkiem (każda sobota, godz. 11.00-12.00), Galeria Ilustracji i Komiksu PolishComicArt.pl (wstęp wolny).
Sierpień w Koneserze to również doskonała muzyka dla małych i dla dużych. 5 sierpnia na placu Konesera odbędzie się koncert – o godz. 19.00 Danny Brühl zaskoczy akustycznymi aranżacjami światowych klasyków (wstęp wolny). 18 sierpnia na scenie Konesera wystąpią gwiazdy muzyki klubowej – Novika & Mr. Lex, a 23 sierpnia – Joanna Mioduchowska oraz Krzysztof Tkaczyk (godz. 19.00). Trzy dni później (26 sierpnia, 16.00-19.00) coś dla całych rodzin, czyli Baby disco!
Więcej informacji o wydarzeniach Festiwalowego Lata Konesera można znaleźć na: koneser.eu.
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO czy Koneser Grill, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.