Informację o śmierci Hogana przekazał jego menadżer. Amerykański wrestler i aktor zmarł w swoim domu w Clearwater na Florydzie. Jak podał portal NBC News, służby ratunkowe przybyły na miejsce po zgłoszeniu o zatrzymaniu akcji serca.
Kilka tygodni temu w mediach pojawiły się doniesienia, że Hulk Hogan znajduje się w śpiączce, czemu zaprzeczyła jego żona. Stwierdziła wówczas w rozmowie ze Sky, że jej mąż "dochodzi do siebie po operacjach", a jego serce "jest silne".
Hulk Hogan nie żyje
Hulk Hogan, a właściwie Terry Gene Bollea, urodził się 11 sierpnia 1953 r. w Auguście (stan Georgia). Był uznawany za jednego z najważniejszych wrestlerów w historii. Popularność Hogana w latach 80. XX wieku, zwana "Hulkamanią", znacząco przyczyniła się do popularyzacji wrestlingu i federacji World Wrestling Entertainment (WWE). Hogan był sześciokrotnym zdobywcą głównego mistrzostwa WWE. Wrestler miał wiele operacji z powodu kontuzji odniesionych w walkach na ringu.
"WWE ze smutkiem przyjęło wiadomość o śmierci Hulka Hogana, członka Galerii Sław WWE. Hogan, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci popkultury, pomógł WWE osiągnąć globalną rozpoznawalność w latach 80. WWE składa kondolencje rodzinie, przyjaciołom i fanom Hogana" – czytamy w komunikacie amerykańskiej organizacji.
Wrestling to popularny w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii i Meksyku rodzaj telewizyjnej rozrywki, posiadającej elementy sportów walki. Czasem w walkach wykorzystywane są różnego rodzaju przedmioty, takie jak krzesła, stoły i drabiny. Warto jednak zaznaczyć, że wrestling, mimo że przez niektórych jest uznawany za dyscyplinę sportu, to wyreżyserowane widowisko.
Hogan stał się niezwykle rozpoznawalnym celebrytą. Zagrał w wielu filmach, np. "Rocky III". Występował również w kampaniach reklamowych oraz licznych programach rozrywkowych.
W styczniu 2025 r. Hulk Hogan wziął udział w inauguracji prezydentury Donalda Trumpa. Wcześniej uczestniczył w wiecach wyborczych Partii Republikańskiej.