Po głośnych zwolnieniach w śniadaniówce TVP, par w składzie: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, Tomasz Wolny i Ida Nowakowska, Robert Koszucki i Małgorzata Opczowska, Tomasz Kammel i Izabella Krzan, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora – nie widujemy już w programie "Pytanie na śniadanie". Wcześniej TVP zakończyła też współpracę z Anną Popek i Robertem Rozmusem. Na antenie śniadaniówki TVP pojawili się z kolei nowi prowadzący, wybrani przez szefową formatu. Są to: Klaudia Carlos i Robert El Gendy, Joanna Górska i Robert Stockinger, Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz, Beata Tadla i Tomasz Tylicki, a także Katarzyna Pakosińska i Piotr Wojdyło.
Wielkie zmiany w "Pytaniu na śniadanie". Nie tylko przeprowadzka
Pod koniec lutego portal Wirtualne Media przekazał nieoficjalnie, że "Pytanie na śniadanie" czeka wielka przeprowadzka i program po 15 latach zmieni studio. Teraz szefowa formatu, Kinga Dobrzyńska, w rozmowie z serwisem zdradziła m.in. termin przenosin.
– Nowa siedziba programu tworzy się, budowana jest scenografia. Przeprowadzka nastąpi we wrześniu. Do tego czasu gotowe będą także nowa oprawa oraz czołówka, nad którymi trwają prace – przekazała.
To jednak nie jedyne zmiany, które czekają śniadaniówkę TVP. Według informacji Wirtualnych Mediów, pojawią się też nowe propozycje dla widzów.
– Wprowadzimy niebawem dwa nowe cykle. Jeden będzie zajmował się rodzinami, a zaangażowana zostanie do tego znana aktorka. Drugi cykl będzie miał charakter kulinarny, ale więcej powiedzieć nie mogę – ujawniła Dobrzyńska.
Nie zabraknie także wyjazdowych wydań "Pytania na śniadanie".
– Wyjeżdżamy z Woronicza. Dokąd? W różne miejsce w Polsce. Będziemy przez osiem tygodni co niedzielę odwiedzać mniejsze miejscowości w naszym kraju. Chcemy dotrzeć do naszych widzów, przedstawić się im, pokazać co robimy – tłumaczy szefowa programu.
Śniadaniówka Telewizji Polskiej w studiu, które budował Kurski
"Pytanie na śniadanie", które od maja 2009 roku jest nadawane ze studia w budynku B, według anonimowej osoby z kierownictwa TVP, ma się przenieść do wielkiej i nowoczesnej hali, której budowę zainaugurował jeszcze Jacek Kurski w 2022 roku. Jej budowa miała kosztować 150 mln zł.
Według zapowiedzi, hala miała być sterowana inteligentnymi systemami Smart i przystosowana do najnowocześniejszych procesów produkcyjnych opartych o sztuczną inteligencję. Na elewacji zewnętrznej miał zostać zainstalowany ekran LED, z funkcją wyświetlania w technologii 3D. Jak podkreślał w 2022 roku Karol Zduńczyk, prezes Doraco, która była generalnym wykonawcą obiektu, budynek będzie składał się z 6 funkcjonalnych modułów, a w największym z nich będą odbywać się realizacje z udziałem nawet 300 osób. Gmach ma powierzchnię 20 tys. metrów kwadratowych, a wewnątrz znajdują się cztery studia o powierzchni po 560 metrów kwadratowych, a także dwa wielkości 1350 i 1200 mkw. W obiekcie są też pomieszczenia backstage’owe, garderoby, reżyserka, magazyny sprzętu, biura, bistro, magazyny, parking oraz studio plenerowe na dachu.
Czytaj też:
Koniec "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. Znany muzyk miażdży imprezęCzytaj też:
Gwiazda TVP z propozycją od Polsatu? "Obiecano mu złote góry"