Znany prezenter żegna się z programem w TVN. "Rozwijamy własne projekty"

Znany prezenter żegna się z programem w TVN. "Rozwijamy własne projekty"

Dodano: 
Prezenter Maciej Dowbor
Prezenter Maciej Dowbor Źródło: PAP / Rafał Guz
Maciej Dowbor pożegnał się z "Dzień Dobry TVN". Wydał oświadczenie i poprowadził ostatni program.

12 czerwca 2024na profilu Macieja Dowbora na Instagramie pojawiła się zaskakująca informacja. Dziennikarz niespodziewanie poinformował, że kończy współpracę z Telewizją Polsat. "Z tą decyzją biłem się od kilku a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu!" – napisał Dowbor w oświadczeniu. Ogłosił też, że robi sobie przerwę od mediów. Jednak już w sierpniu tego samego roku, podczas koncertu na festiwalu w Sopocie, prowadzący wydarzenie ogłosili transfer Macieja Dowbora do "Dzień dobry TVN". Były gwiazdor Polsatu od września 2024 r. prowadził poranny program w parze z Sandrą Hajduk-Popińską.

W czwartek, niespodziewanie, w mediach społecznościowych Macieja Dowbora pojawiło się oświadczenie. Prezenter ogłosił, że kończy swoją przygodę ze śniadaniówką TVN.

Maciej Dowbor odchodzi z "Dzień Dobry TVN": Dziś chcę powiedzieć "do zobaczenia…"

"Przez ostatnie 2 lata witałem Was słowami "Dzień Dobry TVN" 😉🥹 Dziś chcę powiedzieć "do zobaczenia…". To był świetny i intensywny czas. Spełniłem swoje wielkie zawodowe marzenie, miałem możliwość pracowania w najlepszym morning show w Polsce, z topowymi fachowcami w branży. Mam nadzieję, że duet który stworzyliśmy z moją młodszą "siostrą", Sandrą Hajduk, będziecie ciepło wspominać" – ogłosił Dowbor.

Zwrócił się również bezpośrednio do Sandry Hajduk, z którą od dwóch lat współprowadził program. "Jesteś najlepszą współprowadzącą jaką spotkałem na swojej 27 letniej zawodowej drodze (Maciej Rock, Piotr Gąsowski wybaczcie😂😉)" – napisał.

"Lidka Kazen, dzięki za zaufanie i odważną decyzję. Od pierwszego dnia w DDTVN czułem się jak u siebie. To Wasza zasługa Drodzy Widzowie oraz wsparcie całego dziendobrowego zespołu, który przyjął mnie, jakbym pracował w nim od zawsze. Nigdy tego nie zapomnę" – dodał prezenter.

Co dalej?

Maciej Dowbor poinformował również, że jego odejście jest związane z projektem, który realizuje wspólnie z żoną.

"Jak wiecie, z Joanną Koroniewską od wielu lat rozwijamy własne projekty. W najbliższym czasie planujemy rozszerzyć naszą działalność i to nie tylko w internecie. Niestety doba ma tylko 24 godziny. Dlatego kilka miesięcy temu uznałem, że nie będę w stanie wszystkiego pogodzić i podjąłem decyzję o opuszczeniu redakcji" – przekazał.

"Tak więc dziś, po raz ostatni zobaczyłem się z Wami w roli prowadzącego "Dzień Dobry TVN". Mam przeczucie, że nie jest to definitywne pożegnanie. Może jeszcze zasiądę na tych kanapach – tym razem jako gość. A ja mam naprawdę wiele ciekawych historii do opowiedzenia… co nie Sandra?! 🤭😉 P.S. Niby tylko 2 lata… a to w sumie było ponad 180 wydań, ponad 700h na żywo na antenie. Szmat czasu" – zakończył.

instagramCzytaj też:
TVP ją wyrzuciła. Poprowadzi duży program TVN
Czytaj też:
Była gwiazda TVP wraca do telewizji

Opracowała: Małgorzata Puzyr
Źródło: DoRzeczy.pl