Po zakończeniu wieloletniej współpracy z Telewizją Polską Beata Chmielowska rozpoczyna nowy etap zawodowy. Jak informują Wirtualne Media, doświadczona dziennikarka została gospodynią talk-show "Kobiece Sprawy", który pojawi się na antenie Active Family już pod koniec czerwca.
Nowy program będzie poświęcony tematom bliskim wielu kobietom. W każdym odcinku Chmielowska będzie rozmawiać zarówno z ekspertami, jak i znanymi gośćmi o zdrowiu, relacjach, rodzinie, pracy zawodowej, finansach, pasjach oraz wyborach wpływających na codzienne życie.
Była gwiazda TVP znowu w telewizji. Kiedy premiera?
– Wspólnie z moimi gośćmi poszukam odpowiedzi na istotne pytania, ale też motywacji do działania w ogóle. Dom, zdrowie, kobiecość, relacje, kariera, rodzina, pasje – "Kobiece sprawy" to przestrzeń, w której rozmawiamy naturalnie i swobodnie, a reakcje i emocje są spontaniczne i niewyreżyserowane, co uważam za najbardziej pociągające – zapowiada dziennikarka.
Premierowy odcinek programu zostanie wyemitowany 29 czerwca. "Kobiece Sprawy" będzie można oglądać w poniedziałki, wtorki i środy o godzinach 18.30 oraz 20.30. Stacja zaplanowała również powtórki emitowane od czwartku do niedzieli.
Nowy format oznacza dla Beaty Chmielowskiej powrót do regularnej pracy w telewizji po rozstaniu z TVP.
Ponad dwie dekady w Telewizji Polskiej
Karierę telewizyjną Chmielowska rozpoczęła w programie "Teleexpress Junior". W 1998 roku została jedną z prowadzących główne wydanie "Teleexpressu" i przez kolejne lata była jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy serwisu. W latach 2016–2023 pozostawała jedyną osobą z wcześniejszego składu prowadzących.
W przeszłości prowadziła również programy "Popołudnie z Jedynką" oraz "Kawa czy herbata?", a także współtworzyła ofertę informacyjną TVP Info i TVP Kultura. W 2020 roku wystąpiła w muzycznym widowisku "Star Voice. Gwiazdy mają głos" emitowanym przez TVP2. Z anteny Telewizji Polskiej zniknęła po zmianach we władzach nadawcy pod koniec 2023 roku. Ostatecznie zakończyła współpracę z TVP rok później.
W 2025 roku rozpoczęła współpracę z internetową Silver TV, gdzie prowadziła program "Przystanek". Format zakończył się jednak po siedmiu odcinkach. Dziennikarka pozostała związana ze stacją jako jedna z prowadzących poranne pasmo "Na dobry dzień". Teraz Beata Chmielowska wraca do telewizji z nowym projektem, który ma łączyć rozmowy o codziennych wyzwaniach, rozwoju osobistym i sprawach ważnych dla kobiet w różnym wieku.
Czytaj też:
"Przywaliła we mnie baba". Celebrytka w ogniu krytykiCzytaj też:
Znana aktorka odchodzi z show Polsatu. Budziła kontrowersje
