Telewizja Zero TV, która początkowo funkcjonowała pod nazwą Kanał Zero TV, rozpoczęła nadawanie 20 maja. Od debiutu stacja trafiła do ofert m.in. Polsat Box, Netii i Orange, a w kolejnych tygodniach została udostępniona także abonentom Toyi, Canal+, Avios oraz Gonet.TV. Ramówka kanału opiera się przede wszystkim na produkcjach znanych z internetowego Kanału Zero. Widzowie mogą oglądać codzienne magazyny emitowane od poniedziałku do piątku, cotygodniowe cykle tematyczne oraz materiały commentary. Na antenie pojawiają się formaty dobrze znane z YouTube, w tym m.in. "Debata", "Zero ściemy", "Drogowe Zero", 'Dietetyczne Zero", "Naukowe Zero", "Technologiczne Zero", "Ground Zero", "Godzina Zero", "Ognisko u Stana", "Gospodarcze Zero", "Poranne rozmowy Zero", "Poranek Zero" oraz "Zero dyskusji".
W poniedziałek poinformowano oficjalnie, że stanowisko redaktora naczelnego Zero TV objęła Arleta Bojke. Dziennikarka podkreśla, w rozmowie z Press.pl, że nowa stacja ma być alternatywą dla tradycyjnych kanałów informacyjnych i stawiać na autorskie podejście do tematów, a nie wyścig o pierwszeństwo w przekazywaniu wiadomości.
Arleta Bojke pokieruje Zero TV
Jak podkreśliła Bojke, celem projektu jest tworzenie miejsca dla odbiorców otwartych na dyskusję i różnorodność poglądów, nawet jeśli nie zawsze są one zgodne z ich własnymi przekonaniami.
– Chcemy konkurować z innymi autorskim podejściem do tematów i brakiem tabu. To nie jest telewizja dla tych, którzy w mediach szukają jedynie potwierdzenia własnych poglądów. To jest telewizja dla tych, którzy są gotowi także na inne punkty widzenia – wyjaśnia Bojke w rozmowie z Press.pl.
"Ilu ja bym w życiu rzeczy nie zrobiła, gdybym nie miała wokół siebie wspierających kobiet! Absolutnie potrafimy być solidarne, dodawać sobie nawzajem skrzydeł i być liderkami. W takim składzie – z Anną Wittenberg jako szefową portalu zero.pl i Sylwią Siekierską-Walczak jako szefową wydawców musi udać się wszystko albo prawie wszystko 😉Trzymajcie kciuki za moją nową (dodatkową) misję w Kanale Zero" – napisała dziennikarka w swoich mediach społecznościowych.
Arleta Bojke związana jest z Kanałem Zero od kwietnia 2024 roku. Wcześniej przez dwie dekady pracowała w Telewizji Polskiej. Największą rozpoznawalność zdobyła jako reporterka "Wiadomości" TVP oraz korespondentka stacji w Moskwie. Dziennikarka prowadzi również własny projekt internetowy "Koniec Świata" na YouTube.
Czytaj też:
Znany dziennikarz w mediach Stanowskiego. "Takie czasy"Czytaj też:
Polityk uderza w Stanowskiego. Nie spodobały mu się "gangsterskie teksty"
