Książę William wydał oświadczenie. "Po prostu nie było nam to pisane"

Dodano:
Książę William podczas finału Euro 2024
Książę William podczas finału Euro 2024 Źródło: PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI
Książę William wydał oświadczenie po przegranym meczu Anglii w finale Euro 2024. Zwrócił się do piłkarzy.

Reprezentacja Hiszpanii została zwycięzcą piłkarskiego Euro 2024. W meczu finałowym rozegranym na Stadionie Olimpijskim w Berlinie podopieczni Luisa de la Fuente pokonali reprezentację Anglii. Na trybunach piłkarzom reprezentującym Anglię kibicował m.in. książę William z synem, Georgem. Po przegranym meczu, następca tronu Wielkiej Brytanii wydał krótkie oświadczenie, w którym zwrócił się do piłkarzy.

Książę William pociesza piłkarzy po przegranym finale Euro 2024. Ważne słowa

Nie było nic niezwykłego w obecności księcia Williama na meczu reprezentacji Anglii w piłce nożnej z Hiszpanią na finale Euro 2024, ponieważ jest on prezesem Angielskiego Związku Piłki Nożnej (Football Association). Przejął tę funkcję po księciu Andrzeju i jego obowiązkiem jest aktywne uczestniczenie w tak ważnych wydarzeniach sportowych.

Co ciekawe na trybunach pojawił się również król Hiszpanii, Filip VI, który mógł cieszyć się z sukcesu swojej reprezentacji.

Po przegranym meczu książę William zabrał głos w mediach społecznościowych. Zwrócił się do reprezentantów Anglii.

"Tym razem po prostu nie było nam to pisane. Nadal wszyscy jesteśmy z was dumni. Naprzód Anglia" – napisał.

twitter

Zwycięstwo Hiszpanii

Pierwsza połowa była wyrównana i praktycznie brak skutecznych akcji na bramkę którejkolwiek z drużyn. Dopiero na początku drugiej połowy wynik został otwarty. Bramkę dla Hiszpanów w 47 minucie strzelił napastnik Nico Williams.

W 73. minucie drużyna "Trzech Lwów” wyrównała: celny strzał oddał pomocnik Cole Palmer. Jednak na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry pomocnik Hiszpanów Mikel Oyarsabal ustalił końcowy wynik meczu na 2:1. Tym samym reprezentacja Hiszpanii została zwycięzcą Mistrzostw Europy, czyniąc to po raz 4 w historii. Wcześniej triumfowała na turniejach rozgrywanych w 1964, 2008 i 2012 roku.

Warto przypomnieć, że reprezentacja Anglii przegrała drugi finał EURO z rzędu. W 2021 roku podopieczni Garetha Southgate'a ulegli wtedy Włochom w 3:2 w rzutach karnych.

Co ciekawe, aż sześciu zawodników otrzymało tytuł Króla strzelców niemieckiego turnieju. Są to: Niemiec Jamal Musiala, Gruzin Georges Mikautadze, Hiszpan Dani Olmo, Słowak Ivan Schranz, Anglik Harry Kane oraz Holender Cody Gakpo. Wszyscy zaliczyli po 3 gole.

Najlepszym młodym piłkarzem Euro 2024 został Lamine Yamal (Hiszpania).

Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Rodriego (Hiszpania).